OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.04.2023

NIEDZIELA PALMOWA
2 kwietnia 2023 r.

 • Dziś Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Kolekta będzie przeznaczona dla Ojca Misjonarza i Zgromadzenia św. Rodziny – na cele misyjne. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Po ostatniej Mszy św. o godz. 14.30 odbędzie się uroczyste Zakończenie Misji Świętych – serdecznie zapraszamy!
 • Zbliża się święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego – nasze najważniejsze wydarzenie całego roku liturgicznego. Serdecznie zapraszam w te dni na uroczystą liturgię. Można wtedy zyskać odpust zupełny.
 • W Wielki Czwartek zapraszam na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 20.00. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
 • W Wielki Piątek na godz. 10.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, a o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach rozpoczynającej się Nowenny. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja przy Bożym Grobie będzie trwać do godz. 20.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Zachęcam do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych aż do liturgii Wigilii Paschalnej. Ofiary złożone przy adoracji krzyża w Wielki Piątek i Sobotę przeznaczone są na Boży Grób w Jerozolimie.
 • W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie będzie trwać od godz. 8.00 do 18.00 (po niej będzie czas na posprzątanie kościoła). Poświęcenie pokarmów odbędzie się o godz. 13.00, 15.00 i 17.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00. W czasie tej uroczystej liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, dlatego przynieśmy ze sobą świece.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 zapraszam na Procesję Rezurekcyjną – szczególnie Strażaków i Poczty Sztandarowe. Uroczyste Nieszpory odprawimy o godz. 14.20. Nieszpory te kończą obchody Triduum Paschalnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Po Świętach trwajmy w Nowennie przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o przemyśleniu swego życia w świetle Triduum Paschalnego oraz o ambitnym, wielkopostnym pielgrzymowaniu. Jest też Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nowy nr naszej gazetki. Możemy jeszcze kupić Wielkanocne Paschaliki Caritas (małe w cenie 10 zł, duże – 15 zł).
 • Serdeczne „Bóg zapłać” Ojcu Misjonarzowi oraz tym, którzy uczestniczyli w Misjach Świętych i przyszli na piątkową Drogę Krzyżową z cmentarza do kościoła. Dziękuję panu Tadeuszowi Farana za wygrawerowanie daty Misji na tablicy Krzyża Misyjnego. Dziękuję za posprzątanie świątyni i obejścia na Niedzielę Palmową Rodzinom: Siuta, Dąbrowska i Paszek. W Wielką Sobotę na godz. 18.00 zapraszam kolejne 2 grupy do posprzątania kościoła na Święta.
 • Okazja do Spowiedzi:
  Wielki Poniedziałek – Wielki Czwartek: 17.00-17.50.
  Wielki Piątek: 8.00-9.30, 16.30-17.30
  Wielka Sobota: 8.00-9.00, 13.30-14.30