OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.02.2024

V NIEDZIELA ZWYKŁA
4 lutego 2024 r.

  • Uzdrowienia Jezusa z dzisiejszej Ewangelii są dla nas źródłem nadziei, bo przecież On żyje i nadal czyni cuda i znaki w Swoim Kościele. Obyśmy zawsze o tym pamiętali i mieli otwarte serca na uzdrawiające działanie łaski. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty – tradycyjnie poświęcimy chleb, we wtorek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, a w sobotę wspomnienie św. Scholastyki.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXXII Światowy Dzień Chorego pod hasłem Nie jest dobrze, by człowiek był sam. Poranna Msza św. będzie sprawowana w intencji chorych i starszych Parafian. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o wielkiej potrzebie życia konsekrowanego, o pierwszym, katolickim liceum w Katowicach oraz o konieczności uporządkowania polskiego sądownictwa. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Zachęcamy wiernych do przeżycia rekolekcji zamkniętych. Terminy rekolekcji już na cały rok w Brennej, Koniakowie i Kokoszycach podane są na plakacie w gablotce i na ulotkach przy prasie katolickiej. Tam też znajdziemy ulotki zachęcające do przekazania 1,5% podatku na Caritas albo na nasze archidiecezjalne radio eM. Możemy także zabrać kartki na Wypominki, które będziemy odczytywać przed Drogą Krzyżową, bo już niebawem rozpoczniemy kolejny Wielki Post. Proszę o czytelne wypełnianie i wrzucanie do skrzynki przy prasie.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy przeprowadzili sprawny demontaż naszej stajenki, choinek i pozostałych świątecznych dekoracji. Za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę dziękujemy Rodzinom: Janduda, Orlik, Staniek i Turalski. Dziękuję również tej i następnej grupie za ufundowanie pięknych kwiatów.
  • Wszystkim, którzy mogą wypoczywać na zimowych feriach, życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.