OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.10.2020

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
4 października 2020 r.

  • Przez ręce Królowej Różańca Świętego powierzamy naszą modlitwę zwłaszcza za papieża Franciszka. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.
  • W tygodniu różaniec odprawiamy o godz. 17.30 (w sobotę o 16.30, w niedzielę o 14.20). Prowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Przypominam, że za publiczne, wspólne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, a w środę – wspomnienie NMP Różańcowej.
  • W sobotę 10.10.2020 r. w katowickiej Katedrze odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca, a w naszej parafii o godz. 11.00 będzie odprawiona Uroczysta Eucharystia, w czasie której Bp Marek Szkudło udzieli Sakramentu Bierzmowania. Młodzież i świadków zapraszam na jedyną próbę w piątek, 9.10, po Mszy św. wieczornej. Okazja do Spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.
  • W przyszłą niedzielę pod hasłem TOTUS TUUS będziemy świętować 20 Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się zapowiadana zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o mistyce św. Franciszka oraz dodatek specjalny o Sanatoriach. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, nasza gazetka, czasopisma misyjne i Kalendarz z papieżem Franciszkiem na 2021 r. (w cenie 10 zł).
  • Przypominam o akcji zbierania elektrośmieci, z której dochód przeznaczony będzie na potrzeby Misji. Zużyty sprzęt można składać przy zewnętrznym garażu budynku katechetycznego jeszcze tylko jutro, w poniedziałek 5.10.2020 r.
  • Wspólnota NOVARE zaprasza na kurs Alpha w Żorach, który rozpocznie się 13.10. 2020 o godz. 19.00. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Smołka, Sinka i Klimek.