OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08.01.2023

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
8 stycznia 2023 r.

• Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które teoretycznie kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Jednak według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i cieszymy się świątecznym wystrojem kościoła. W dzisiejszą niedzielę w miejsce aktu pokutnego nastąpi pokropienie wodą święconą, a jako Credo odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji.
  • Zapraszamy do odwiedzania największej w naszym regionie szopki w Katowicach-Panewnikach. Szczegółowy plan Adoracji znajdziemy na naszej stronie internetowej. Tam również zamieszczony jest plan Kolędy. W niedzielę, 15 stycznia, będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Należy to zgłosić odpowiednio wcześniej.
  • Kancelaria Parafialna w czasie kolędy jest nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św. porannej.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką nowy nr Gościa Niedzielnego (w cenie 10 zł) z artykułami o odejściu papieża Seniora Benedykta XVI otoczonego modlitwą oraz o tym, jak chronić się przed grypą; Mały Gość (w cenie 7 zł)L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych i nasza gazetka. Prenumerata Gościa Niedzielnego będzie wynosić w tym roku 130 zł / kwartał, a Małego Gościa – 20 zł / kwartał.
  • Zachęcamy wiernych do przeżycia rekolekcji zamkniętych. Terminy rekolekcji już na cały rok w Brennej, Panewnikach i Kokoszycach podane są na plakacie w gablotce.
  • Aktualne oferty dotyczące innych rekolekcji i wydarzeń religijnych w naszej archidiecezji zawsze możemy znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Zaproszenia.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Paździor, Młotek i Matyjaszczyk.