OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.08.2022

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
14 sierpnia 2022 r.

• Kolekta dzisiejszej Niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”! Parafia w Rudziczce przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbe. Suma o godz. 11.00, Nieszpory o godz. 14.30.
  • Trwa miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do abstynencji. Obok Konfesjonału jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – nadal zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Zamiast nieszporów – zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00 przy kapliczce Matki Bożej w Branickim Lesie.
  • W środę przypada Uroczystość św. Jacka – patrona naszej Archidiecezji, w III piątek sierpnia będziemy wypraszać gorliwie Boże Miłosierdzie, a w sobotę wspominamy św. Bernarda.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Autokar na Pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich odjedzie z przystanku pod kościołem w Kryrach o godz. 6.15. Zapisy na listę w zakrystii.
  • Na prośbę Pana Sołtysa w tym dniu po Mszach św. pod kościołem odbędzie się zbiórka na pokrycie kosztów naszych Dożynek.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły o Wniebowzięciu Maryi oraz dodatek – kolejna płyta CD z cyklu Biblia Audio. Zawarto na niej ks. Psalmów – arcydzieło literatury światowej. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i Karolowy Periodyk.
  • Od 19 sierpnia w kinach będzie wyświetlany nowy, bardzo ciekawy film NOTRE-DAME PŁONIE. Polecam także kolejne koncerty festiwalu Fide et Amore – szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Wolnik, Polok, Gruszka, Małys i Małys. Dziękuję także panu Stanisławowi Kumor – za pomoc przy pracach remontowych naszego Domu Katechetycznego oraz panu Benedyktowi Gruszka – za wykoszenie trawy za kościołem i wokół probostwa.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku i bezpiecznych podróży, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.