OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.08.2022

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
21 sierpnia 2022 r.

• Dziś Pielgrzymka Kobiet do Matki Sprawiedliwości i Miłości społecznej. Łączymy się w modlitwie ze wszystkimi podążającymi do Piekar. Prośmy dla nich o dobrą pogodę oraz o obfite owoce pielgrzymowania.
  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się zapowiadana zbiórka na pokrycie kosztów naszych Dożynek. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie NMP Królowej, w środę święto św. Bartłomieja, Apostoła, w piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej, a w sobotę wspomnienie św. Moniki.
  • W przyszłą niedzielę w naszej parafii aż cztery Msze św. Dodatkowa o godz. 12.00 w intencji Srebrnych Jubilatów – Barbary i Andrzeja Dyrda oraz tradycyjnie o godz. 13.30 do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem św. Izydora, Patrona Rolników z podziękowaniem za tegoroczne plony z prośbą o dalszą opiekę, Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Rolników i ich Rodzin z okazji Dożynek.
  • Korowód dożynkowy wyruszy już około godz. 13.00 od tegorocznych Starostów – Anny i Rafała Folek. Po Mszy św. dalsza część radosnego świętowania na parkingu obok naszej szkoły. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. rozmowa z księdzem, który przeżył wypadek w pielgrzymce do Medjugorie oraz tekst o duchowych i kulinarnych smakach Podlasia.
  • Trwa kolejny Festiwal Twórczości Religijnej „Fide et Amore”. Program koncertów zamieszczony jest na naszej stronie internetowej, polecam także wyświetlany już w kinach film NOTRE-DAME PŁONIE.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę oraz składam Rodzinom: Stryjniak, Janduda, Waleczek i Strządała.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie kończącego się już wakacyjnego wypoczynku – zwłaszcza bezpiecznych podróży, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.