OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.04.2024

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
Dobrego Pasterza
21 kwietnia 2024 r.

  • Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna cały tydzień modlitw w tej intencji.Kolekta będzie przeznaczona na remont krypty katedry.
  • W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w kościele. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski, a w czwartek Święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu po Mszy św. przy Krzyżu Misyjnym poprosimy przez jego wstawiennictwo o dobre urodzaje.
  • II Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się również w czwartek 25 kwietnia – więcej szczegółów na stronie internetowej www.mlodzidlamlodych.pl
  • Już dziś zachęcam także młodzież do udziału w Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się 1 czerwca br. na Polach Legnickich pod hasłem Wracaj do domu. Szczegóły i zapisy na stronie parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do naszego Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • W przyszłą Niedzielę – V Wielkanocną – kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł o głoszonej przez Kościół Ewangelii Życia oraz o tym, jak św. Faustyna modliła się za kapłanów. Jest jeszcze Mały Gość, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, czasopismo misyjne i nasza gazetka. Zachęcam do zainteresowania się trzecim numerem HISTORII KOŚCIOŁA – szczegóły na plakacie w Gablotce.
  • Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się ofertą naszego Seminarium – to nie tylko modlitwa i skupienie, ale także wypad w Beskidy oraz nocne wyjście w góry. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej w dziale Zaproszenia.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Musiolik, Musiolik, Kaletka i Krzystolik.