OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.10.2023

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
22 października 2023 r.
ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

• W Miesiącu Maryjnym przeżywamy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą cały Tydzień Misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziś odbywa się też tradycyjne, jesienne liczenie wiernych.
  • Na godz. 14.15 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe, prowadzone dziś przez naszą młodzież. Zachęcam także do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października.
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam do kościoła na krótkie spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo nieczynna.
  • W sobotę przypada Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu zapraszam na godz. 10.00 do Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu. Przypominam, że w nocy z soboty na niedzielę będzie ZMIANA CZASU na zimowy. Po niej Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – szczególnie na przygotowanie parafialnego Odpustu.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy komentarze po wyborach zachętę do gorliwej modlitwy o pokój w Ziemi Świętej oraz gotowy druk przelewu wspierającego Misje. Jest także nowy Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne
  • Przy prasie pojawiły się już Kartki Wypominkowe – można sobie za darmo zabrać. Bardzo proszę, by CZYTELNIE je wypełniać i składać do skrzynki także przy prasie katolickiej. Za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada.
  • Nadal można zamawiać intencje na rok przyszły. Proszę też o uregulowanie opłat cmentarnych – na naszej stronie internetowej działa przejrzysty system administracyjny cmentarza, na którym ciągle niektórzy są proszeni o kontakt z kancelarią…
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Foksiński, Kołodziejczyk, Lukasek i Beer. Dziękuję również panom Gruszczykowi i Wolnikowi za dokończenie prac przy dzwonnicy oraz wszystkim, którzy im pomagali i zasponsorowali piękne wykończenie podestu.