OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.04.2017

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 kwietnia 2017 r.

• II Niedzielę Wielkanocną przeżywamy jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W naszej parafii serdecznie witamy Kleryków: Diakona Dawida Gawendę i Alumna I roku – Karola Lapczyka. W ramach Niedzieli modlitw o powołania podzielą się z nami świadectwem swojej realizacji drogi powołania, które już odkryli. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium.

• Za każdą ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”.

• Zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 14.30.

• Tradycyjnie już dziś i przez cały tydzień odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych i przystępujących do Komunii św.

• W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika.

• We wtorek przypada święto Św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej odprawimy przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem nabożeństwo o urodzaje.

• W sobotę obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, a także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Katolickiego. Na godz. 9.00 zapraszam na zbiórkę Ministrantów, a na godz. 10.00 – Dzieci Maryi. Na godz. 18.00 zapraszam na naukę przedchrzcielną Rodziców i Chrzestnych dzieci, które w niedzielę przyjmą Sakrament Chrztu.

• Również w sobotę, 29 kwietnia 2017 r. młodzież z Kobielic zaprasza o godz. 10.00 na pieszą pielgrzymkę młodych do Branickiej Panienki. Gdyby ktoś nie zdążył, może o godz. 20.00 włączyć się w Noc pokuty w Turzy Śl. Szczegóły na temat obu tych wydarzeń znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej.

• Przyszłą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Biblijną, a cały następny tydzień – jako Tydzień Biblijny. Ma to nas zachęcić do czytania Biblii, Słowa Bożego objawionego ludziom. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

• Polecam prasę katolicką – dziś Gość Niedzielny z filmem na DVD „Zmartwychwstały” w niezmiennej cenie 5 zł.

• Jeszcze raz składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni na Triduum Paschalne i czas Wielkanocy; tym, którzy uczestniczyli w uroczystych celebracjach, w Procesji Rezurekcyjnej – zwłaszcza Pocztom Sztandarowym i Strażakom; tym, którzy wraz z Kapłanami naszego Dekanatu modlili się w czwartek na Eucharystii w ramach Konwentu Wielkanocnego oraz Paniom z Zespołu Charytatywnego za pomoc na probostwie w czasie uroczystego obiadu. Dziękuję również za posprzątanie naszej świątyni na Niedzielę Miłosierdzia Rodzinom: Gruszka i Piszczek.