OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.05.2017

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

7 maja 2017 r.

• Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przez cały tydzień będziemy się o nie modlić, a szczególnie w środę, piątek i sobotę, czyli w kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na potrzeby Caritas naszej Archidiecezji. Za każdą ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na Nabożeństwa Majowe – dziś o godz. 14.20, w tygodniu o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30.
  • W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
  • We wtorek o godz. 16.30 odbędzie się próba przed I Komunią św. – w związku z tym nie będzie możliwa modlitwa różańcowa w kościele przed majowym. W tym dniu przypada również 30 Rocznica Święceń Waszego poprzedniego Proboszcza – Ks. Edwarda Słupika. Zapraszam na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • W środę Wasz obecny Proboszcz będzie przeżywać 20 Rocznicę Święceń – zapraszam na Mszę św. także w mojej intencji o godz. 18.00.
  • W sobotę na godz. 9.00 zapraszam na krótką zbiórkę Ministrantów. O godz. 10.00 odbędzie się spowiedź Dzieci przed I Komunią św., dlatego nie będzie spotkania Dzieci Maryi. O godz. 20.00 odprawimy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – szczególnie uroczyste, bo przypadające w 100-lecie Objawień. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian!
  • W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. Nabożeństwo Majowe przygotowane przez dzieci – odprawimy wyjątkowo o godz. 15.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W Suszcu odbędzie się Odpust ku czci Patrona – Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Suma o godz. 11.00, Nieszpory odpustowe o godz. 15.00.
  • Pojawiają się pytania o I Komunię w przyszłym roku. A zatem już ogłaszam termin: odbędzie się ona w drugą niedzielę: 13 maja 2018 r. Przystąpią do niej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej oraz odpowiednio przygotowane dzieci do wczesnej Komunii św.
  • Polecam prasę katolicką – dziś w Gościu Niedzielnym ciekawa relacja Abpa Hosera po wizycie w Medjugorie, a także podsumowanie pielgrzymki Papieża Franciszka do Egiptu. Jest także majowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano i nasza parafialna gazetka.
  • Przypominam, że 11 maja 2017 r. (w czwartek) w Domu Kultury w Kryrach odbędzie się bezpłatne badanie wzroku z możliwością zamówienia okularów Rejestracja tylko telefoniczna – nry są podane na plakatach, w naszej gazetce, a także na karteczkach, które możemy zabrać przy wyjściu.
  • Nasza Parafia włączyła się kolejny raz w akcję KSM „Pieluszka dla Maluszka”. Pampersy można przez cały miesiąc maj przynosić do Zakrystii. Szczegóły akcji – na naszej stronie internetowej.
  • Ruch Szensztacki z Suszca zaprasza na pielgrzymki w czerwcu, a Parafia Suszec zaprasza od 1 do 7 lipca 2017 r. na III Dekanalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły w gablotce.
  • II rata podatku i spółka wodna będą kasowane u Sołtysa w dniach 11-15.05, w godz. 11-17.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą Niedzielę składam Paniom: Monice i Marzenie Oslislok oraz Barbarze i Katarzynie Matyjaszczyk.
  • W najbliższy piątek zapraszam do posprzątania kościoła i obejścia Rodziców dzieci, które w przyszłą Niedzielę przystąpią do I Komunii św.

• W DNIU 11.05.2017 (CZWARTEK)

W DOMU KULTURY W KRYRACH ODBĘDZIE SIĘ BEZPŁATNE BADANIE WZROKU

DLA CHĘTNYCH BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ