OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.08.2023

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
27 sierpnia 2023 r.

• Dziś w czasie Mszy św. o godz. 13.30 podziękujmy Bogu za tegoroczne żniwa oraz za plony ziemi, które pozwolił nam zebrać. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W poniedziałek będziemy wspominać św. Augustyna, a we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Przypadają także I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od godz. 17.00. W I sobotę przypada także Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.
  • W poniedziałek (28.08) w Katedrze odbędzie się powakacyjna pielgrzymka Ministrantów, a w sobotę (2.09) rozpoczną się Dożynki Jasnogórskie.
  • W tym tygodniu w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej (poniedziałek, środa i czwartek po Mszy św. wieczornej) będą już przyjmowane Intencje na rok 2024. Proszę także o uregulowanie opłat za wodę i wywóz śmieci na cmentarzu (30 zł od grobu).
  • W przyszłą niedzielę Ks. Abp zaprasza młodzież na godz. 14.00 do Katedry na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Kolekta będzie przeznaczona na naszą archidiecezję.
  • Już dziś zapraszam w poniedziałek 4 września na Mszę św. o godz. 8.00, odprawioną na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2023/2024. W czasie Eucharystii szczególnie powitamy Pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry. Proszę, aby rodzice pomogli dzieciom dostarczyć je do kościoła.
  • Również 4.09 za Grotą Maryjną będziemy mogli składać elektrośmieci, aby wesprzeć naszych misjonarzy – ulotki możemy zabrać już dziś.
  • Pani Katechetka organizuje w roku 2024 wycieczkę do USA – szczegóły na naszej stronie (w dziale Zaproszenia), zapisy do 30.09.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o trwaniu w trzeźwości po sierpniowych deklaracjach i o wartości pielgrzymowania – zwłaszcza do Piekar i na Jasną Górę. Jest także Mały Gość Niedzielny z artykułem o rodzinie Umów i zakładką-magnesem, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Pustelnik, Kasprzyk, Klimek, Jaszczak, Klimek i Gruszka. Dziękuję także wszystkim, którzy już pomogli przy remoncie dzwonnicy i odnowieniu naszej gablotki.