OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.08.2022

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
DOŻYNKI W KRYRACH
28 sierpnia 2022 r.

• Dziś w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 13.30 podziękujmy Panu Bogu za tegoroczne żniwa, za plony ziemi, które pozwolił nam zebrać i za dobrą pogodę, która tym pracom towarzyszyła. Starostami tegorocznych dożynek są Państwo Anna i Rafał Folek, którzy symbolicznie w imieniu wszystkich rolników przyniosą do świątyni chleb i wieniec dożynkowy.
  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Ze względu na dalszą część radosnego dożynkowego świętowania na parkingu obok naszej Szkoły, nie będzie dziś Nieszporów.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, a w I sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
  • W środę (31.08) w Katedrze powakacyjne spotkanie będą przeżywać Ministranci, a w sobotę (3.09) rozpoczną się Dożynki Jasnogórskie.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo dla dzieci i młodzieży w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
  • W czwartek o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2018/2019. W czasie tej Eucharystii szczególnie powitamy Pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry. Proszę, aby rodzice pomogli dzieciom dostarczyć je do kościoła.
  • W I sobotę przypada Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. Na godz. 10.00 zapraszam na wspólne powakacyjne spotkanieMinistrantów i Dzieci Maryi. Zapraszamy także nowe osoby, które chcą dołączyć do tych grup.
  • W przyszłą niedzielę Ks. Abp zaprasza młodzież na godz. 14.00 do Katedry na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Kolekta będzie przeznaczona na naszą archidiecezję.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o pielgrzymce kobiet do Piekar oraz o spadku zainteresowania wspólnotą Kościoła, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Jest także Mały Gość Niedzielny z zakładką-spinaczem do książki i nowy nr naszej gazetki.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Pustelnik, Koczar, Gajda i Otręba. Dziękuję również Starostom i wszystkim ich współpracownikom za uporządkowanie obejścia, parkingów, wykoszenie trawy i piękne przystrojenie kościoła na Uroczystości Dożynkowe.

W tym roku są jeszcze wolne intencje w następujących terminach: