OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.08.2021

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
SOŁECKO-GMINNE DOŻYNKI W KRYRACH
29 sierpnia 2021 r.

 • Dziś w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 13.30 podziękujmy Panu Bogu za tegoroczne żniwa, za plony ziemi, które pozwolił nam zebrać i za dobrą pogodę. Starostami tegorocznych Sołecko-Gminnych Dożynek w Kryrach są Państwo Małgorzata i Tadeusz Paździor, którzy symbolicznie w imieniu wszystkich rolników przyniosą do świątyni chleb i wieniec dożynkowy.
 • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Ze względu na dalszą część dożynkowego świętowania nie będzie dziś Nieszporów.
 • We wtorek 31 sierpnia br. o godz. 10.00 rozpocznie się Pielgrzymka ministrantów do katedry.
 • W środę rozpoczynamy miesiąc wrzesień. O godz. 8.00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2021/2022. W czasie tej Eucharystii szczególnie powitamy Pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry. Proszę, aby pomóc dzieciom je dostarczyć.
 • W piątek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego.
 • W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dla dzieci i młodzieży dodatkowo w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek – 17.09, od godz. 9.00.
 • Trwa festiwal Fide et Amore, a w sobotę (4.09) rozpoczną się Dożynki Jasnogórskie. Szczegóły tych wydarzeń na stronie internetowej oraz na plakacie w gablotce. Znajdziemy tam także listę parafii, przy których można się zaszczepić – dziś do godz. 16.00 także u nas na parkingu. Pan Wójt przypomina także kolejny raz o Narodowym Spisie Powszechnym.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 • Bóg zapłać tym, którzy już zamówili intencje na rok przyszły. Jest jeszcze sporo wolnych terminów – zapraszam do Kancelarii już tylko po Mszy św.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o edukacji Pana Jezusa, o ostatniej pielgrzymce kobiet do Piekar oraz o drodze świętości Kardynała Wyszyńskiego. Jest też Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i wrześniowy nr naszej gazetki.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kudła, Strządała, Gajda i Wilczek. Dziękuję także Starostom oraz wszystkim ich współpracownikom za uporządkowanie obejścia i wykoszenie trawy, a naszym Paniom Florystkom za piękne przystrojenie kościoła na Uroczystości Dożynkowe.