RORATY 2023

Mimo śniegu i mrozu, które na początku Adwentu zaatakowały naszą okolicę na Roratach pojawiła się całkiem spora gromada dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponownie uświadomiliśmy sobie jak pięknie można w kościele śpiewać, kiedy wszyscy angażują się w liturgię.

Docenił to nawet św. Mikołaj, który mimo nawału pracy dotarł także do naszej wspólnoty i obdarował najmłodszych słodkościami. Oby entuzjazm nie zanikał, ale – wprost przeciwnie – wzrastał w miarę zbliżania się do kolejnych Świąt Narodzenia Pańskiego. Obyśmy wpatrując się w postać św. Franciszka zbudowali stajenkę dla Jezusa w naszych sercach. Więcej zdjęć można już zobaczyć w Galerii.

Dokładnie 800 lat temu, w grudniu 1223 roku, św. Franciszek wybudował pierwszą w historii bożonarodzeniową stajenkę. Powstała ona w  niewielkiej włoskiej miejscowości o  nazwie Greccio. Do tego wydarzenia nawiązują tegoroczne Roraty. Poznamy bliżej postać budowniczego stajenki, czyli św. Franciszka, i najważniejsze epizody z jego życia. Dzieci razem z Biedaczyną z Asyżu przez cały Adwent będą budowały w swoich sercach stajenkę dla Jezusa. Skorzystają z rad i wskazówek udzielanych przez św. Franciszka, podobnie jak robotnicy, stawiając jakąś budowlę, korzystają z projektu stworzonego przez architekta.

„Przedstawienie wydarzenia narodzin Jezusa oznacza proste i  radosne zwiastowanie tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Żłóbek jest jakby żywą Ewangelią. Kontemplując scenę Bożego Narodzenia, jesteśmy zaproszeni do duchowego wyruszenia w  drogę, pociągnięci pokorą Tego, który stał się człowiekiem, aby spotkać każdego człowieka” – napisał papież Franciszek w liście apostolskim Admirabile signum o znaczeniu i wartości żłóbka.

Zapraszamy – nie tylko dzieci
od poniedziałku do soboty
o godz. 17.00.

Tutaj możemy posłuchać roratniej piosenki:

Roraty 2023
Piosenka „Cuda dzieją się” Teledysk – YouTube

A tutaj już można razem pośpiewać 🙂

KARAOKE Z WOKALEM Piosenka
na Roraty 2023 – Cuda dzieją się – YouTube

A tutaj można nauczyć się grać:

Piosenka roratnia 2023 Cuda dzieją się Tutorial – YouTube