Sołecko-Gminne Dożynki

29 sierpnia 2021 r. naszej Parafii przypadł zaszczyt zorganizowania Sołecko-Gminnych Dożynek w Kryrach. Starostami tego wydarzenia zostali Państwo Małgorzata i Tadeusz Paździor.

Uroczystą Mszę św. Dziękczynną celebrował Dziekan dekanatu Suszec – ks. Mieczysław Kroemer. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych – Pan Wójt Marian Pawlas, Sołtysi i Radni. Pojawiły się także Poczty Sztandarowe oraz Panie, młodzież i dzieci w strojach regionalnych. Piękny śpiew wdzięczności – zwłaszcza radosne Te Deum za zebrane plony – ubogaciła Orkiestra Dęta. Po Eucharystii wszyscy mogli poczęstować się dożynkowym kołoczem.

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Gościom, a także naszym Parafianom za obecność i wspólną modlitwę.

Dziękuję Starostom oraz wszystkim ich współpracownikom za przygotowanie całej Uroczystości – za uporządkowanie obejścia i wykoszenie trawy, a naszym Paniom Florystkom za piękne przystrojenie kościoła na Uroczystości Dożynkowe.

Więcej zdjęć można już obejrzeć w naszej Galerii.
Dziękujemy Panu Czesławowi Strządała
za ich wykonanie i szybkie dostarczenie 🙂