OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.08.2020

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
23 sierpnia 2020 r.

• Dziś w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 13.30 podziękujmy Panu Bogu za tegoroczne żniwa, za plony ziemi, które pozwolił nam zebrać i za dobrą pogodę, która tym pracom towarzyszyła. Z racji pandemii obchody będą bardzo ograniczone. Starostami tegorocznych symbolicznych Dożynek są Państwo Dagmara i Wojciech Brudek.
  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Trwa miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do abstynencji. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – wciąż zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • Przypominam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej utrzymana jest jedynie dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.
  • W tym tygodniu w środę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej w czwartek wspomnienie św. Moniki, w piątek św. Augustyna, a w sobotę męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o nowej instrukcji dotyczącej życia parafii oraz o tym, czym zajmuje się pani Prezydentowa. Znajdziemy w nim też historyczny dodatek o narodzinach Solidarności. Jest także Apostolstwo Chorych i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Folek, Matejaszczyk, Mrukwa i Nowoczek. Za piękne kwiaty dziękujemy Nowożeńcom, a za przystrojenie kościoła na nasze symboliczne Dożynki Starostom i ich współpracownikom.
  • Parafianom i miłym Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i zdrowia w tym czasie kończącego się już wakacyjnego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów do domu.