OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.04.2024

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
28 kwietnia 2024 r.

  • W V Niedzielę Wielkanocną prośmy, aby Kościół rzeczywiście był takim winnym krzewem, w którym latorośle wydają dobre owoce. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Od środy zapraszam do gorliwej modlitwy w czasie Nabożeństw Majowych – jak zwykle w tygodniu o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 14.20.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, w środę – Święto św. Józefa Rzemieślnika, w czwartek wspomnienie św. Atanazego, a w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski.
  • Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Na Mszę św. o godz. 10.00 tradycyjnie zapraszamy szczególnie naszych Strażaków. W tym dniu parafia w Kobielicach świętuje Odpust, dlatego nie będzie u nas Majowego. Zapraszamy albo do Kobielic na godz. 15.30 albo do Branickiego Lasu na godz. 17.15.
  • W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Oby przez długi weekend nie zabrakło nas na Eucharystii w kościele. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św.
  • W I sobotę maja przypada wspomnienie św. Floriana – patrona naszej Archidiecezji. Wyjątkowo nie będzie zbiórki Ministrantów.
  • W przyszłą Niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuł o jednak chrześcijańskich korzeniach Unii Europejskiej oraz tekst o 50 rocznicy istnienia ruchu Anonimowych Alkoholików. Jest jeszcze nowy Mały Gość – z artykułem o św. Janie Pawle II, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, czasopismo misyjne i nowy, majowy nr naszej gazetki.
  • Na prośbę Pana Wójta przekazuję informację, że Urząd Gminy Suszec nie upoważnił i nie udzielił żadnych rekomendacji firmom oferującym fotowoltaikę i nowe źródła ciepła – nie dajmy się oszukać…
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Wojtas, Bednarek, Harazin i Kałuża. Dziękujemy także za piękne kompozycje kwiatowe.